Cestovní aplikace

10:49:00

Každý to určitě znáte. Jedete do zahraničí nebo na výlet a nechcete s sebou tahat slovníky, mapy,... V dnešní době už všechno zvládají chytré smartphony. Někdy je těžké nashromáždit všechny důležité informace, a to jak knížky nebo i mapy. Proto svůj smartphone využívám, jak se dá.

Airbnb + Booking.com
Pokud hledáte levné ubytování? A nebojíte se bydlet u někoho doma? Tak to je tato aplikace pro vás jako stvořená. Stačí zadat datum, lokalitu a vyberete si , zda chcete pouze postel, celý byt nebo celý dům. U každé nemovitosti vidíte profil člověka, který daný objekt nabízí k pronajmutí a recenze od předchozích hostů. Ubytování je nutné uhradit předem.
A pokus si věříte můžete ubytování nabízet i vy sami!
  
Tripomatic
Tato česká aplikace vám pomůže naplánovat dovolenou den po dni. Po zadání místa, vám vyjede přehled turisticky nejzajímavějších míst ve městě, restaurace, zábava, hotely, muzea apod. Také vám umožňuje si prohlídnout fotografie míst a otevírací doby obchodů.
Takové menší mínus, že pokud chcete podrobnější informace, musíte si připravit

Tripadvisor
Tripadvisor je aplikace, která se dá používat i na webu. Najdete zde hodnocení a názory uživatelů, kteří danou lokalitu navštívili. Dále zde můžete najít nejnižší ceny letenek, nejlepší hotely, restaurace a dostupné aktivity.
Vlastně i vy sami, můžete přidávat vlastní hodnocení, fotografie.

Countries been
Countries been je spíš pro ty z vás, kteří už byli několikrát v zahraničí a nebo si chtějí udělat seznam přání zemí, kde ještě nebyli, ale chtějí tam jet.
 
CityMaps2Go
CityMaps2Go je bezplatná aplikace, která vám umožňuje stáhnout mapu v daném městě. A poté už nepotřebujete mít připojení k internetu. Jediné co si musíte nechat zapnuté je polohové služby. Dále si do mapy můžete zaznamenávat restaurace, památky, které chcete navštívit.

Počasí
Aplikací s počasím existuje vážně mnoho. A většinou máte sami ve svém chytrém mobilu alespoň 1 aplikaci s počasím. Každé ráno vždy vstanu a dívám se jaké bude ten den počasí. Samozřejmě vám aplikace ukáže i kdy vychází a zapadá slunce, vlhkost, vítr, úroveň UV, pravděpodobnost deště, ...

Slovníky + Google překladač
V zahraničí bych se nikdy neobešla bez slovníku v mobilu. Skvělé je, že funguje offline a vy si tak ušetříte data v mobilu.
Google překladač jistě všichni známe. Určitě jste tam každý alespoň jednou už byl. Dobré je na tom to, že vám bez problému přeloží, jakoukoli větu, slovíčko. Velkou nevýhodu vidím v tom, že vám to vždycky přeloží krkolomně.

You Might Also Like

0 komentářů

Create your own visited countries map or check out the JavaScript Charts.

Instagram

Odebírej