Itálie | Florencie, Den 1

14:26:00

Ráno v 6 hodin nás probouzí průvodkyně. Jsem pomatená. To už jsme tady? Tak brzy? Naštěstí je to jen přestávka na ranní hygienu. Po další hodině vystupujeme na předměstí Florencie (Sesto Fiorentino).

Odkud pojedeme do centra vlakem. Sedíme ve vlaku, všude  okolo nás sedí Italové. Zvláštní pocit. Jedeme velmi moderním vlakem. Vystupujeme pro mě na velmi rušném nádraží. Tolik lidí jsem snad na nádraží neviděla. Venku je už tak 30 stupňů, a to je teprve 9 hodin. V infocentru si bereme mapku Florencie. Maličkými uličkami se dostáváme až k Dómu Santa Maria dei Fiori. Dnes je 24. června, což zde ve Florencii znamená svátek sv. Jana. U Dómu prochází průvod s kroji z renezance, vlajky, kněží,... Celý průvod trvá déle než půl hodiny. 
Pokračujeme rušnou ulicí a malými uličkami se dostáváme k sošce prasátka, Když mu dáte do pusy minci, určitě se do Florencie ještě vrátíte.
Začíná být pořádné horko, takže jsem ráda, že se na chvilku schováme v Palazzo Vecchio, které stráží slavný David. Ale naše průvodkyně už nás táhne dál ke Gallerii degli Uffizi. Ptá se zdali někdo nechce galerii navštívit. Ale všichni jsme tak unaveni a vyřízeni sluníčkem, že nikdo nakonec nechce. Pokračujeme dál až k mostu Ponte Vecchio. Na mostě se nachází krámky se zlatnictvím. Procházíme celým mostem až k Palazzo Piti. Nacházejí se zde galerie umění a velké zahrady k odpočinku. Ale my už jsme tak vyřízeni horkem, že si sedáme před galerii a vymýšlíme strategii, jak se dostaneme zpět.
Po cestě zpátky si kupujeme první magnetky na lednici s Davidem a Florencií. Jdeme zpět do k Palazzo Vecchio, kde hned vedle něj je úkryt před sluníčkem. Tam jsme strávily asi hodinu odpočinku, spaním a fotografováním. Cestou k Dómu Santa Maria dei Fiori se zastavujeme v malém nákupním obchodu, kde mají značky kosmetiky Dior, Lush, Mac,...
V malém zmrzlinářství si kupujeme asi největší a nejdražší zmrzlinu, jakou jsem, kdy měla. Raději se neptejte kolik stála (dobře no, stála 10 Euro).
V 15.00 máme sraz s průvodkyní u Dómu Santa Maria dei Fiori a jdeme se podívat dovnitř. Dovnitř se může pouze se zahalenými rameny a koleny. Poté následuje pár selfie s Battisteriem. A jdeme pomalu zpátky na nádraží.
Chce se nám čůrat a proto zalezeme do podchodu, kde nakonec toalety najdeme. Dál v podchodu jsou obchody Tiger, H&M, Terranova,... V půl páté se setkáváme se všemi už na nádraží. Bohužel nám nejede vlak. A proto pro nás přijíždí autobus, Jsme všichni moc rádi, že má autobus klimatizaci.
A jedeme do hotelu, který je vzdálený asi 100 km od Florencie a 80 km od Říma. V hotelu zjištujeme, že máme problém s nabíječkou. Inu Italové mají jiné zásuvky než my. Ale nakonec jsme to vyřešily. Ve 20.00 nás čeká večeře. Sálat, pečené brambory, maso a tvrdý chleba. Po večeři už padám na postel a jdu spát. Dobrou noc!
Battisterium
Dóm Santa Maria dei Fiori
Mercato del Porcellino
Šťastné prasátko
Mňami zmrzlina

Palazzo Vecchio
David
Galleria degli Uffizi
most Ponte Vecchio
 Palazzo Piti
Největší zmrzlina

You Might Also Like

4 komentářů

 1. Tak ta zmrzlina za to určitě stála! Ale měla bych taky výčitky. Co mě na těch organizovaných zájezdech štve, tak asi ty daleké přejezdy za ubytováním a brzké opuštění města.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, ta zmrzlina opravdu stála za to. Jeden kopeček byl jako 4 naše kopečky. Byla výborná

   Vymazat
 2. Nádhera! Itálii jsem zatím bohužel nenavštívila, ale doufám, že jednou se tam podívám už jen kvůli těm obrovským a výborným zmrzlinám :D A dávám odběr, kdyby tě i můj blog zaujal, budu ráda, když mě budeš sledovat také :)

  BLOND SITE

  OdpovědětVymazat
 3. miluju travel clanky. fotky povedeny, hned bych vycestovala. a ta zmrzka?! awwww! mnam :)

  OdpovědětVymazat

Create your own visited countries map or check out the JavaScript Charts.

Instagram

Odebírej