Šumava | Rozhledny Svatobor & Sedlo

19:56:00

Když zrovna není venku kolem 30 stupňů, nemusíte celý den sedět doma. Můžete se vydat do přírody, sbírat jahody, borůvky nebo vylézt do oblak. Tím nemyslím úplně do mraků. Krásné počasí kolem 20 stupňů stačí na to, abyste se vypravili na jakoukoli rozhlednu. Klidně i někde poblíž vašeho bydliště.

První tip ke rozhledna Svatobor, která se nachází nad městem Sušice v Plzeňském kraji. Rozhledna Svatobor je kamenná turistická vyhlídková věž. Byla otevřena 12.8.1934. Měří 31 metrů a vede na ní 182 schodů. V roce 2011 vyhrála 1. místo v anketě iDNES.cz o nejhezčí rozhlednu Plzeňského kraje. A výhled? Na dlani budete mít celou Šumavu, hřeben Boubína. Pokud je výborná dohlednost tak i Alpy. Zároveň se dá k rozhledně dojet autem.
Když už budete u města Sušice, můžete navštívit rozhlednu Sedlo. Nachází se 6 km JV od Sušice. Toto místo využívali již Keltové. K rozhledně se dostaneme nejblíže z Penzionu pod Sedlem, v blízkosti obce Albrechtice. Stezka je dlouhá 1,5 km. Sedlo je na rozdíl od Svatoboru otevřena celoročně a vstupné je zdarma.
Obě rozhledny se dají zvládnout za 1 den.
Rozhledna Svatobor

Rozhledna Sedlo

Tak co, navnadila jsem vás na výšlap jednu z těchto rozhleden?

You Might Also Like

3 komentářů

 1. Ahoj.
  Škoda, že to není někde v mém okolí. Ráda bych se tam mrkla, ale jelikož čas není zrovna můj nejlepší kamarád, tak jsem schopna se mrknout jen někde poblíž mého domova, bohužel. Ale článek je super a pokud budou tak super i ostatní ještě nevydané články na blog určitě zavítám a potěším třeba nějakým pěkným komentářem :)
  Jinak bych byla ráda, kdyby ses mrkla na blog a pokud by tě zaujal zanechala tam také nějakou podporu

  IDEY JEDNÉ HOLKY

  OdpovědětVymazat
 2. Vyzerá to tam naozaj krásne :)

  Pozývam ťa na letnú Giveaway, ktorá práve prebieha na mojom blogu :)
  Hello, my name is Ev

  OdpovědětVymazat
 3. Pekny vyhled :) na Sumavu jedu pristi tyden,uz se tesim :)
  Melisinblog.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat

Create your own visited countries map or check out the JavaScript Charts.

Instagram

Odebírej