Itálie | Řím, Den 2

13:48:00

Budíček v 6.30. Né. Tak brzy vstávat, když jste "na dovolené" je vážně vražda. Ale co se dá dělat, když už máte v 7 hodin snídani. Ke snídani máme, pro mě až moc tvrdý chleba, máslo, šunku, sýr, croissant a džus.
Po snídani vyrážíme směr Řím. Po hodině jízdy autobusem vystupujeme na parkovišti a jdeme do metra "Aganina". Metrem jedeme na přestupní stanici Termini a dalším metrem ke Koloseu. Vystupujeme u Kolosea a na ten pohled nikdy nezapomenu. Prostě wau.

Všichni kolem nás se fotí s Koloseem. A my taky. Jdeme ještě kousek dál ke Konstantinovu oblouku. Poté pokračujeme směrem odkud jsme přišli. 
Dostáváme se k malému kostelíku San Pietro in Vincoli, kde byl sv. Petr - dle legendy - císařem Neronem odsouzen k trestu smrti. Svatý Petr byl spoután v jeruzalémském žaláři. Později byly dovezeny ještě jedny okovy terými byl sv. Petr spoután přímo v Římě. Podle legendy se pak tyto řetězy zázračně spojily a v současnosti je můžete vidět ve skříňce pod hlavním oltářem. A před tímto kostelíkem si můžete zakoupit knížku s Římem asi za 12 euro, a je celá v češtině a navíc obsahuje i CD. Velmi dobrá koupě.
Pokračujeme dlouho ulicí zvanou Forum Romain. Kolem nás jsou starověké domy, paláce, sloupy. Mohli byste se tu procházet celý den a ještě by to nestačilo. V Římě je skvělé to, že když vám dojde voda, skoro na každém rohu je pítko s pitnou a studenou vodou. Jdeme kolem Památníku Viktora Emanuela II. Já jsem tomu začala říkat bílý palác. A navíc je tu krásný pohled na celý Řím. 
Scházíme schody k hlučné ulici. Projdeme několika uličkami a najednou jsme u Fontány di Trevi. Jsem ráda, že konečně vidím hodně vody a ještě se můžeme osvěžit. Ovšem v tak horkém dni, kdy je teplota vzduchu okolo 33 stupňů, je tu velmi hodně lidí. Pokud hodíte do fontány minci a to takto: stoupnete si zády k fontáně a z pravé ruky přes levé rameno do fontány. Vrátíte se do Říma. Jak se říká: "Všechny cesty vedou do Říma."
Pokračujeme dlouhou ulicí ke slavným Španělským schodům. Bohužel jsou zavřené, proto se po nich nemůžeme projít. Což je škoda. :-( Zde se rozcházíme s průvodkyní a máme celé odpoledne volno. My ještě jdeme na Pizza del Popolo. Nachází se zde kostel, kde se natáčel film Andělé a démoni. Poté jdeme dlouhou ulicí k Fóru Romanu. A ještě navštěvujeme pár kostelů, než se tam dostaneme. Ve Fóru se zastavujeme a dáváme si chvilku pauzu a svačíme. Nakonec se vracíme ke Koloseu a vše si ještě fotíme. 
Jet metrem v Římě, je někdy vážně sranda a někdy i dobrodružství. Např. my jsme se zasekly ve stanici asi na 10 minut a navíc byl vůz zcela přeplněný a nedalo se v něm dýchat. Někdy se stane, že si spletete strany a stojíte na opačné straně trati.
Autobusem už konečně míříme k hotelu. Hotel je úžasný (ano, jsme v jiném něž jsme byli včera). Nádherný výhled na krajinu.
Stačilo abych si lehla do postele a hned jsem usnula.

Colosseum
Arco di Constantino
 San Pietro in Vincoli
 Forum Romain
Pizza Campidoglio
 Monumento Nazionale a Vittorio Emanuele II
Fontana di Trevi

Spagna (Španělské schody)
 Pizza del Popolo

You Might Also Like

1 komentářů

  1. V Rime jsem byla kdysi se zakladni skolou,a jela bych znova :) Podívat se,kde jsem byla,a navstivit mista,na ktera nebyl cas.Jak jsem zo cetla,tak na mistech,na kterych jsem byla jako bych byla znovu :)
    Melisinblog.bligspot.cz

    OdpovědětVymazat

Create your own visited countries map or check out the JavaScript Charts.

Instagram

Odebírej