Na skok v Holandsku

19:13:00

Je krásný slunečný pátek a my tři ženy vyrážíme autobusem směrem do Holandska. Cesta je velmi dlouhá. Ale nakonec brzy ráno doražíme do Holandska.
Je před 8 hodinou a my už stojíme před branami parku Keukenof, který je naší první zastávkou. Pro ty kteří neví co je park Keukenof. Tak si představte park v rozloze 32 ha a asi 6 miliónů cibulovin (tulipány, narcisy, krokusy, a další).
Tip pro vás: Pokud si ráno brzy přivstanete, budete mezi prvními a nemusíte se poté prodírat tisíci lidmi. 
Vstupujeme branou do parku, a hned vidíme tisíce tulipánů před sebou. Bereme si mapky celého parku, abychom na nic nezapomněly. Po nějakém čase už nás ty tulipány štvou. Kam se podíváte jsou tulipány napravo, tulipány nalevo, hyacinty nalevo a pro změnu tulipány napravo.
Naše foťáky to nestíhají fotit a my zase přebíhat tam a zpátky.
Už po 4 hodinách jsme tak unavené, že si sedáme na lavičku a vymýšlíme další plány. Přes wifi připojení (děkujeme Keukenhofe), které je skoro po celém areálu, hledáme spoj do Amsterdamu. Ono dostat se 40 km do vzdáleného Amsterdamu není jen tak. Nacházíme spoj 858, který odjíždí každých asi 10 minut směrem na letiště Schiphol. 
Samozřejmě jsme nadšené a hned vyrážíme na bus. Vlezeme do autobusu s tím, že chceme lístky na letiště. Paní na nás kouká a říká abychom postupovaly dál. Aha, no jasně, asi si koupíme lístky někde v busu. Kde nic tu nic. Trošku panikaříme. Co teď? Asi pojedeme načerno. 
Po asi půl hodině vystupujeme před hlavním vchodem u letiště. A co teď? Jdeme dovnitř a hledáme vlak do centra. Kupujeme si lístky na Amsterdam Centraal. A rychle vyrážíme na vlak, abychom ho stihly. Mají pěkně zavedené přístroje před vstupem na perón, lístek přiložíte k takovému čidlu, ono pípne a můžete pokračovat.
Právě včas stíháme vlak, který je velmi přecpaný lidmi s jejich zavazadly. Nevadí, hlavně že tam budeme.
Po dalších asi 15 minutách vylézáme před nádraží a nemůžeme uvěřit, že jsme to zvládly.
Hned od začátku jsme věděly, že chceme projít celé město. Díky úžasné aplikaci CityMaps2Go, jsme věděly přesně kam jdeme a neztratily jsme se.
Jdeme kolem náměstí Damu, až k domu Anny Frankové.

Musely jsme, hlavně kvůli mně jít k lavičce, kde se natáčel film Hvězdy nám nepřály. Jistě tuto scénu všichni znáte.
Nakonec jsme zamířily Rijksmuseum, kde se nachází slavný nápis I amsterdam. Je tu nesčetně lidí, kteří mají stejné úmysly jako my.
V posledních pár hodinách jsme se šly trochu projít po nákupech.
Musím přiznat, že hned jak jsme vystoupily, jsem si Amsterdam zamilovala. Zdejší domečky jsou nádherné a mezi nimi kanály s malými uličkami. Prostě úžas. 
Líbily se vám fotky z Holandska? Byly jste tam?

You Might Also Like

0 komentářů

Create your own visited countries map or check out the JavaScript Charts.

Instagram

Odebírej